Musimy się pochwalić wyjątkową wizytą WYJĄTKOWYCH GOŚCI – 30 kwietnia odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego im. Jana Pawła II w Istebnej.

Dzieci obejrzały gabinet i pracownię protetyczno-ortodontyczną. Mogły wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać, z czego skwapliwie skorzystały ;) . Miały okazję nauczyć się prawidłowo szczotkować zęby, zobaczyć i dotknąć narzędzi stomatologicznych oraz prac protetycznych (a nawet poznały tajniki ich wykonywania). Chętnie siadały na fotelu stomatologicznym i oglądały swoje ząbki na monitorach przy użyciu kamery wewnątrzustnej, ćwiczyły szczotkowanie zębów na specjalnym modelu, czy zaglądały do szuflad ciekawe czy czasem nie znajdą tam zabranych przez wróżkę-zębuszkę mleczaków ;) .

Nasi mali goście byli tak grzeczni, że w nagrodę otrzymali od nas szczoteczki do zębów i zabawki. Bardzo miło było nam gościć tak wyjątkowych pacjentów!

 

LECZYMY PRZY UŻYCIU UNITU ABRAZYJNEGO AQUACUT QUATTRO!

 

Dewizą naszego Gabinetu jest zapewnienie Państwu leczenia na najwyższym poziomie, zapewniając przy tym najwyższy komfort. Dlatego wzbogaciliśmy naszą ofertę o leczenie przy użyciu UNITU ABRAZYJNEGO AQUACUT QUATTRO – urządzenia służącego do opracowywania ubytków – nawet o połowę mniejszych niż te, z którymi radzi sobie najmniejsze wiertło!

Zabieg jest cichy, nie ma wibracji, nieprzyjemnych dźwięków, stresu związanego z użyciem wiertła, a przede wszystkim – zupełnie BEZBOLESNY!

Abrazja jest stosunkowo nową metodą postępowania terapeutycznego przy próchnicy zębów, polegająca na usuwaniu materiału próchnicowego przy użyciu strumienia powietrza wzbogaconego ładunkiem ścierniwa w postaci tlenku glinu o różnej granulacji. Wydobywająca się z dyszy końcówki mieszanina proszkowo-powietrzna, powoduje oderwanie próchnicowo zmienionych elementów szkliwa i zębiny od powierzchni zęba i wyrzucenie poza jego obręb.

Tlenek glinu oczyszcza ubytek z tkanki próchnicowej, działa w ubytku wielopłaszczyznowo z jednoczesnym zachowaniem prawidłowej struktury zębiny, ponieważ nie niszczy, w przeciwieństwie do wiertła, matrycy zębinowej, nie powoduje tak zwanej rany zębinowej, przez co nie tylko nie powoduje urazu opracowywanego miejsca, ale je dodatkowo oszczędza poprzez pozostawianie niezniszczonych przez proces próchnicowy elementów struktury zębiny.

Metoda ta nie wymaga znieczulenia, gdyż jest bezbolesna!

To metoda, która największe efekty przynosi u Pacjentów, którzy boją się znieczulenia tradycyjnego (zastrzyk), wiertła, jak również dzieci oraz osób zrażonych do klasycznej metody z użyciem wiertła.

Przy użyciu UNITU wykonujemy następujące zabiegi:

  • czyszczenie zębów i usuwanie kamienia
  • leczenie ubytków próchnicowych w bruzdach zębów
  • opracowywanie ubytków
  • usuwanie starych wypełnień kompozytowych
Polecamy film:

LECZENIE AQUACUT QUATTRO

 

 

BEZBOLESNE ZNIECZULANIE!

Nasz gabinet bierze udział w kampanii “Znieczulamy bezboleśnie” – stosujemy nowoczesny, sterowany komputerowo system The Wand do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych.

The Wand™ to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym.

Więcej na ten temat na stronie: znieczulamybezboleśnie.pl