Nasze zęby podlegają przebarwianiu przez takie substancje, jak kawa, herbata, papierosy, wino i wiele innych. Substancje te wnikają głęboko w strukturę zębów i stają się niemożliwe do usunięcia poprzez tradycyjne szczotkowanie. Ponownie biel mogą przywrócić jedynie profesjonalne zabiegi wybielania.

Działanie profesjonalnych preparatów polega na wnikaniu w pierwszą warstwę zęba – szkliwo oraz dotarciu do drugiej warstwy – zębiny. Zawarte w preparatach związki – nadtlenki – usuwają przebarwienia co powoduje wyraźnie widoczny, jaśniejszy kolor zęba.

W naszym gabinecie polecamy WYBIELANIE METODĄ NAKŁADEK, stosowaną, wg uznania, w dzień lub w nocy. Otrzymują wówczas Państwo indywidualne, wykonane w laboratorium protetycznym, elastyczne bezbarwne nakładki do wybielania domowego, preparat do wybielania i utrwalenia koloru (przeznaczony do wybielania domowego) Opalescence 16%, pudełeczko do przechowywania nakładek oraz instrukcję zastosowania. Nasi Pacjenci otrzymują również pastę wybielającą OPALESCENCE oraz szczoteczkę do zębów renomowanej firmy CURAPROX.

Metoda wybielania zębów za pomocą nakładek jest metodą sprawdzoną, a także SKUTECZNĄ I BEZPIECZNĄ!

 

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:

Zęby mogą stać się jaśniejsze o kilka (do kilkunastu) odcieni – efekt jest wyraźnie widoczny. Najczęściej utrzymuje się on od kilku miesięcy do kilku lat. Jest to indywidualny proces, uzależniony w znacznym stopniu od nawyków żywieniowych i przestrzeganiu zasad higieny. Wybieleniu nie ulegną wypełnienia. Może się okazać, że po ustabilizowaniu się nowego koloru (po ok. 2 tygodniach) niektóre wypełnienia będą wymagały wymiany. W trakcie wybielania może pojawić się nadwrażliwość zębów. Ustępuje ona w ciągu 1-3 dni. Zwykle są to dolegliwości niewymagające interwencji lekarskiej. W razie większych dolegliwości można użyć preparatów znoszących nadwrażliwość pozabiegową.

ZALECENIA PO WYBIELANIU:

Wybielanie zębów powoduje ich odwodnienie. Ponowne ich nawodnienie następuje w ciągu kilku lub nawet kilkunastu dni. Razem z wodą do struktury zęba mogą przechodzić substancje barwiące z pożywienia. Dlatego zaleca się niejedzenie przez kilka godzin po zabiegu, a w ciągu 3-4 dni stosowanie tzw. białej diety – ograniczenie kawy, herbaty, czerwonego wina i innych kolorowych płynów, jak również płukanek do ust na bazie chlorheksydyny. Najważniejsze, aby przez pierwsze dni pić dużo wody mineralnej, a unikać kolorowych soków i napojów.