W naszej praktyce wykonujemy zabiegi implantacji nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. Ząb zbudowany na implancie wygląda naturalnie, a przede wszystkim jest trwały. Zabieg poprzedzony jest dokładną diagnostyką, co umożliwi przeprowadzenie go w sposób mało inwazyjny i bezpieczny. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe /zabieg nie wymaga stosowania narkozy/. Implanty doskonale odwzorowują naturę, stanowiąc idealną imitację naturalnych korzeni zębów. Kompletny ząb na implancie dentystycznym wyposażony jest w koronę, która odtwarza wygląd powłoki szkliwnej sąsiadujących zębów naturalnych. Sam implant wszczepiony w kość szczęki, spełnia taką samą funkcję jak korzeń zęba naturalnego. Dzięki zastosowanej technologii implanty są z łatwością przyjmowane przez organizm.

Implanty są najprostszą drogą do odzyskania pięknego, naturalnego, białego uśmiechu. Ładne zęby wpływają na poczucie własnej wartości, pewności siebie i zadowolenia z życia!

CO TO JEST IMPLANT?

Implant dentystyczny jest niewielką śrubką umieszczaną w kości szczęki, spełniającą funkcję korzenia sztucznego zęba. Łącznik implantu jest mocowany do jego górnej części, tworząc w ten sposób miejsce zakotwiczenia dla korony, mostu, czy też protezy.

Najbardziej rozpowszechnionym materiałem, z którego wykonane są implanty jest czysty tytan, ale istnieją również implanty ceramiczne np. cyrkonowe.

Tytan jest metalem biokompatybilnym, czyli bardzo dobrze tolerowanym przez organizm człowieka i nie wywołującym reakcji alergicznych. Po umieszczeniu implantu w kości dochodzi do procesu osseointegracji, czyli zrostu żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu, w efekcie następuje zintegrowanie się wszczepu z kością.

Najważniejsze zalety implantów stomatologicznych:

- wstawianie implantów i uzyskanie nowych zębów w bardzo krótkim czasie!

- doskonałe dopasowanie “nowych zębów” do ust pacjenta!

- wysoki komfort podczas jedzenia i picia (zbliżony do naturalnych zębów)!

- stosowanie implantów zazwyczaj nie wymaga modyfikowania zdrowych zębów!

- implant dentystyczny to trwałe rozwiązanie, najczęściej na całe życie!

TRZY KROKI DO PIĘKNEGO UŚMIECHU! 

Każde leczenie implantologiczne jest planowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Sam przebieg leczenia jest tak przygotowywany, żeby był jak najmniej uciążliwy dla pacjenta, zapewniając mu komfort oraz oszczędność czasu i pieniędzy. W naszym gabinecie stosujemy optymalne leczenie w 3 krokach:

Krok I. Planujemy i diagnozujemy.

Przed każdym zabiegiem lekarz opracowuje z pacjentem indywidualny plan leczenia.

Krok II. Wszczepiamy implant.

Z przygotowanym planem leczenia przystępujemy do zabiegów. Implant umieszczany jest w szczęce pacjenta przy znieczuleniu miejscowym. Po przeprowadzonym zabiegu konieczne jest odczekanie minimum 2-3 miesięcy. Jest to okres, w którym następuje osteointegracja, czyli zespolenie się kości z implantem.

Krok III. Formujemy dziąsła, przygotowujemy wycisk, mocujemy koronę.

Po minimum 2 miesiącach, które mijają od wszczepienia implantu, umieszcza się śrubę gojącą w implancie, aby uformować dziąsło. Kilka dni później pobierany jest wycisk, przekazywany następnie do laboratorium protetycznego. Na podstawie przygotowanego modelu wykonana zostaje korona porcelanowa, dopasowaną kształtem i kolorem do naturalnych zębów. Stworzona nadbudowa oraz korona zastępują ząb naturalny zarówno pod względem swojej estetyki, jak również funkcjonalności, stanowiąc doskonałe odwzorowanie natury prawdziwego zęba. Rezultatem leczenia jest zdrowy, piękny uśmiech, identyczny z naturalnym!

 

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA IMPLANTY?

10 powodów, dla których warto mieć implanty:

  1. Wyglądają, funkcjonują, zapewniają komfort i są odczuwane jak prawdziwe zęby (poprawa jakości życia).
  2. Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, czego wymagają tradycyjne procedury nakładania koron i mostów.
  3. Pomagają w zachowaniu właściwej struktury kostnej, konturu dziąseł, kształtu twarzy (ładniejszy wygląd) i zapobiegają zanikowi tkanki kostnej szczęki.
  4. Implanty dentystyczne nie wymagają stosowania kleju mocującego protezy zębowe.
  5. Eliminują dyskomfort i uczucie niepewności związane z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
  6. Są niezawodne i trwałe (mają służyć do końca życia)!
  7. Przywracają naturalny, piękny uśmiech.
  8. Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów.
  9. O implanty dbamy tak jak o swoje naturalne zęby.
  10. Dodają pewności i wiary w siebie!