Nowoczesne leczenie kanałowe jest jedną ze specjalności naszego gabinetu. Dzięki zastosowaniu powiększenia, w postaci mikroskopu zabiegowego Carl Zeiss i lup stomatologicznych Sandy Grendel /zakładka: SPRZĘT/, podejmujemy się leczenia nawet najtrudniejszych przypadków – udrażniamy zobliterowane (zatkane) kanały, usuwamy złamane wewnątrz kanału narzędzia, zamykamy perforacje.

Endodoncja /czyli leczenie kanałowe/ to sposób leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem. Nowoczesne leczenie kanałowe wymaga specjalistycznego sprzętu oraz dużego doświadczenia. W Naszym Gabinecie mają Państwo pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone profesjonalnie i bezboleśnie. Dysponujemy najwyższej klasy mikroskopem marki Carl Zeiss, który jest obecnie jednym z najbardziej zawansowanych technologicznie sprzętów przeznaczonych do tego typu zabiegów. W przypadku leczenia kanałowego ogromne znaczenie ma szczegółowe rozpoznanie struktur korzeniowych, odnalezienie dodatkowych kanałów, ustalenie nietypowości w budowie zęba /zakrzywione korzenie, zarośnięte kanały, przewężenia/. Przy pomocy mikroskopu powiększającego obraz ponad 20-krotnie, lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg z dokładnością niemożliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu metody tradycyjnej. Wszystko to dzieje się w warunkach komfortowych dla Pacjenta, dzięki ruchomej końcówce mikroskopu (ruchomość w kilku płaszczyznach), umożliwiającej swobodny dostęp do leczonego zęba.

Dzięki udoskonalaniu technik endodoncji większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia, obecnie można uratować.Nawet bardzo zniszczony ząb jesteśmy w stanie prawidłowo wyleczyć i po odbudowie będzie on służył jeszcze wiele lat. Ponadto staramy się, aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie i komfortowe.

Oferujemy leczenie BEZBOLESNE.

Pełne leczenie możemy przeprowadzić podczas JEDNEJ WIZYTY.

Pracujemy z użyciem NOWOCZESNEGO WYSOKIEJ KLASY SPRZĘTU:

mikroskopu Carl Zeiss, endometru, lup Sandy Grendel, laserów stomatologicznych i diagnodentu Kavo.