Mikroskop zabiegowy Carl Zeiss 

Stosujemy mikroskop światowej klasy marki Carl Zeiss. Praca z nim pozwala osiągnąć najwyższą dokładność podczas prac protetycznych i endodontycznych. Doceniana przez Pacjentów dokładność prac uzyskiwana jest właśnie dzięki kontroli na wszystkich etapach leczenia w powiększeniu optycznym.

Lupy stomatologiczne 

Stosujemy lupy Sandy Grendel. W naszym gabinecie są traktowane jako standard podczas wszelkich zabiegów stomatologicznych. Zwiększają precyzję zabiegu i komfort pracy.

Urządzenie do znieczulania The Wand

Stosujemy bezbolesne znieczulanie komputerowe. Wyeliminowane jest zjawisko rozpychania tkanek, a także uczucia opuchnięcia po znieczuleniu.

Laser chirurgiczno-zabiegowy

na dwutlenku węgla, tzw. Laser CO2

Wykorzystywany głównie w chirurgii jamy ustnej /podczas zabiegów na tkankach miękkich/. Laser CO2 jest szczególnie efektywny w usuwaniu wczesnych naczyniowych zmian chorobowych, w przecinaniu wędzidełek warg i języka, w pogłębieniu przedsionka, w wycinaniu przerośniętych dziąseł, czy w przygotowywaniu jamy ustnej do protezowania. Zabiegi są BEZKRWAWE, a rany goją się BEZ POWIKŁAŃ.

Laser jagowo-neodymowy

Stosowany do leczenia endodontycznego zębów. Promieniowanie tego lasera działa silnie STERYLIZUJĄCO, przez co eliminuje ryzyko wystąpienia infekcji. Leczenie kanałowe wykonuje się zazwyczaj w ciągu jednego zabiegu, co zapewnia Państwu komfort i oszczędza czas.
 Laserem jagowo-erbowym wykonujemy również leczenie nadwrażliwości zębów – zaledwie jeden zabieg eliminuje to uciążliwe schorzenie poprzez zeszkliwienie powierzchni zęba i zamknięcie kanalików zębiny. Laser ten jest także bardzo dobrym narzędziem do leczenia próchnicy – wybiórczo likwiduje próchniczo zmienione tkanki, nie naruszając zdrowej zębiny. Naświetlanie promieniowaniem lasera powierzchni korzenia niszczy kamień i usuwa resztki osadów.

 Zabiegi wykonywane tym laserem są bezkrwawe i bezbolesne, a bardzo cienki światłowód umożliwia dotarcie do miejsc, do których trudno byłoby dotrzeć za pomocą konwencjonalnych metod.

Laser jagowo-erbowy

Stosowany w naszym gabinecie do opracowania tkanek twardych zęba. 
Z powodu bardzo krótkich impulsów i relatywnie długiego czasu przerwy między nimi, tkanki sąsiadujące z miejscem oddziaływania promieniowania laserowego nie odczuwają prawie wcale efektu termicznego. Usuwanie twardych tkanek ma formę “mikrowybuchów”, przez co zabieg jest praktycznie bezbolesny nawet w przypadku odsłonięcia miazgi. Zapewni to Państwu niepowtarzalny komfort podczas leczenia – całkowicie wyeliminowany jest czynnik lęku i bólu.

Laser biostymulacyjny

To nowoczesne urządzenie pozwalające na przyspieszanie gojenia oraz zmniejszanie dolegliwości bólowych. Laser często wykorzystujemy do leczenia zmian na śluzówce i wargach (np.: afty nawrotowe, opryszczka wargowa), wykorzystujemy go także w leczeniu nerwobólów.

 

UNIT ABRAZYJNY AQUACUT QUATTRO

Urządzenie służące do leczenia ubytków próchnicowych, opracowywania ubytków, czyszczenia zębów i usuwania kamienia. Zabieg jest cichy, bez wibracji, nieprzyjemnych dźwięków, stresu związanego z użyciem wiertła, a przede wszystkim – zupełnie BEZBOLESNY!

Abrazja jest stosunkowo nową metodą postępowania terapeutycznego przy próchnicy zębów, polegająca na usuwaniu materiału próchnicowego przy użyciu strumienia powietrza wzbogaconego ładunkiem ścierniwa w postaci tlenku glinu o różnej granulacji. Wydobywająca się z dyszy końcówki mieszanina proszkowo-powietrzna, powoduje oderwanie próchnicowo zmienionych elementów szkliwa i zębiny od powierzchni zęba i wyrzucenie poza jego obręb. Tlenek glinu oczyszcza ubytek z tkanki próchnicowej, działa w ubytku wielopłaszczyznowo z jednoczesnym zachowaniem prawidłowej struktury zębiny, ponieważ nie niszczy, w przeciwieństwie do wiertła, matrycy zębinowej, nie powoduje tak zwanej rany zębinowej, przez co nie tylko nie powoduje urazu opracowywanego miejsca, ale je dodatkowo oszczędza poprzez pozostawianie niezniszczonych przez proces próchnicowy elementów struktury zębiny.

Metoda ta nie wymaga znieczulenia, gdyż jest bezbolesna! To metoda, która największe efekty przynosi u Pacjentów, którzy boją się znieczulenia tradycyjnego (zastrzyk), wiertła, jak również dzieci oraz osób zrażonych do klasycznej metody z użyciem wiertła.

FIZJODYSPENSER

Urządzenie chirurgiczne wykorzystywane m.in. przy trudnych ekstrakcjach zębów oraz implantacji, zapewniające pełną precyzję pracy.

Podtlenek azotu /gaz rozweselający/

Urządzenie do sedacji wziewnej. Całkowicie bezpieczna i nieszkodliwa metoda uspokajania. Odprężenie uzyskuje się wdychając gaz rozweselający za pomocą maseczki /o przyjemnym zapachu owoców/ zakładanej na nos. Pacjent znajduje się w stanie przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych odruchów i świadomości. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje, że Pacjent nie odczuwa lęku.

Kamera wewnątrzustna

Za jej pomocą możemy z dużym powiększeniem przenosić obraz z ust Pacjenta na ekran monitora, co powoduje zwiększone zaangażowanie pacjenta w proces leczenia, a przede wszystkim pozwala wykrywać ubytki i inne zmiany w jamie ustnej.

Laser Kavo Diagnodent

Prosta, szybka i bezbolesna metoda badania próchnicy. Zazwyczaj stosowana przy leczeniu dzieci.

Skaler

Wykorzystuje zjawisko ultradźwięków do profesjonalnego usuwania złogów kamienia nazębnego.

Vector

Urządzenie wykorzystywane do zapobiegania i leczenia chorób dziąseł i przyzębia wokół zębów, implantów, uzupełnień protetycznych. Może być również stosowany do mikroinwazyjnego opracowywania twardych tkanek zęba, znoszenia nawisów i wygładzania wypełnień w okolicy poddziąsłowej.

Piaskarka stomatologiczna

Urządzenie do bezbolesnego usuwania osadu nazębnego (z kawy, papierosów). Idealne jako uzupełnienie skalingu, także do przygotowania zębów przed wybielaniem lub fluoryzacją.

Endometr

Urządzenie elektroniczne niezastąpione podczas leczenia kanałowego, służące do precyzyjnego określenia długości kanałów.

Koferdam

To system, który umożliwia przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego w suchości. Najczęściej używany przy leczeniu kanałowym i stomatologii zachowawczej. Składa się z ramki, plastra cienkiej gumy oraz elementów mocujących.

Autoklaw klasy B

Urządzenie sterylizacyjne (sterylizator parowy). Naszym nadrzędnym celem jest świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnić naszym pacjentom bezpieczeństwo i komfort. Dlatego przywiązujemy ogromną uwagę do higieny, która – choć może dla pacjenta jest mniej widoczna i pozostaje w tle innych usług – dla nas jest sprawą niezwykle ważną. Aby zapewnić najwyższy standard naszych usług, używamy tylko atestowanych środków dezynfekujących, specjalnie przeznaczonych do utrzymywania higieny w gabinetach stomatologicznych. Każdy pacjent otrzymuje wyjałowiony, zapieczętowany w hermetycznych pakietach zestaw narzędzi sterylizowanych.